Samsung'un Infinity-O Teknolojili İlk Telefonu A8s Tanıtıldı

samsung a8s özellikleri

Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni ekran tasarımı Infinity-O kullanan ilk telefon Samsung A8s, bugün Çin’de yapılan bir etkinlikte tanıtıldı. Çentik yerine çerçevenin köşesinde küçük bir kamera tercih edilen yeni tasarımın yanı sıra Samsung A8s, 3.5mm kulaklık girişi bulundurmayan ilk Samsung telefon unvanını da aldı.

Yine bugün tanıtılan Huawei View 20 modeline benzer şekilde ekranın köşesine küçük bir kamera bölmesi yerleştiren ve çentiği ortadan kaldırarak, neredeyse çerçevesiz tasarımlarla kullanıcıların karşısına çıkan Samsung, Infinity-O adını verdiği bu tasarımı uzun süre önce tanıtmıştı. Yakın zaman önce yaptığı bir başka açıklamayla, Çinli rakipleriyle mücadele edebilmek adına yeni özelliklerini ve teknolojilerini önce orta segmentte yer alan telefonlarında deneyeceğini dile getiren Güney Koreli şirket, Samsung A8s modeliyle bunu kanıtlamış oldu.

2340 x 1080 piksek çözünürlüğe sahip, 6.4-inch büyülüğünde bir ekranı olan telefonun henüz fiyatına dair açıklama yapılmazken, Snapdragon 710 işlemcisi olduğu, 6GB ya da 8GB olmak üzere iki farklı bellek seçeneğiyle piyasadaki yerini alacağı söylenenler arasında yerini aldı. 128GB’lık depolama alanının yanı sıra 512GB’a kadar microSD kart desteği de sunan telefonun, 24MP çözünürlüğünde kameralarının bulunacağı belirtildi. Telefonun diğer özellikleriyse şöyle sıralandı.

Samsung A8s özellikleri 1

Samsung A8s özellikleri

Ekran: 6.4-inchekran, Full HD+ çözünürlük, 19.5:9 ekran oranı.

Donanım: TQualcomm Snapdragon 710 işlemci, Kryo 360 CPU ve Adreno 616 GPU.

Bellek: 6GB ya da 8GB.

Depolama Alanı: 128GB

Arka Kamera: Telefonun arkasında üç kamera bulunmaktadır. f/1.7 diyaframa sahip olan 24MP ana kamera, 10MP'lik ikinci kamera ve derinlik algılamasında kullanılan 5MP'lik üçüncü kamera. 

Ön Kamera: f/2.0 diyafram aralığına sahip 24MP kamera.

Batarya:  3,400mAh, hızlı şarj desteği.

Renkler: Siyah, Mavi ve Gümüş