Samsung ve Apple Arasındaki Pazar Savaşının İlk Yarı Galibi Açıklandı

Samsung ve Apple Arasındaki Pazar Savaşının İlk Yarı Galibi Açıklandı

2015 yılının ilk 6 ayında Apple ve Samsung rekabetinin pazardaki durumu açıklandı. 47.5 milyon iPhone satan Apple, yine de pazarın lideri olamamış.

Samsung, akıllı telefon pazarında 2015 yılının ilk yarısını Apple'a karşı üstün satış rakamlarıyla tamamladı. 73.2 milyon adet cihaz satan Samsung 2014 yılının rakamlarından geri düşse de (74.9 milyon) Apple’ı pazarda alt etmeyi başardı.

Apple iPhone pazardaki payını 14.1’e yükseltse de, 47.5 milyon ünite iPhone satarak ikinci büyük marka olma özelliğini koruyor. Apple iPhone satışları büyük oranda iPhone 6 ve 6 Plus serisini kapsıyor. Samsung ise Samsung Galaxy S6, S6 Edge, Note 4 ve S5 satışlarıyla pazarda yakaladığı ivmeyi devam ettiriyor.

Öte yandan Samsung’un Çin pazarında Apple’a karşı zayıf düşmesinin bu rakamlarda önemli bir yeri var. Çin pazarı Apple’a yönelince Apple’ın satış yüzdesi ve üretim yoğunluğu atmıştı. Ancak her iki dev kuruluşun da şansızlığı, Çin pazarının hızla doyması ve ürün satışlarının istikrarsız devam etmesi olmuştu.

Akıllı Telefon Üreticileri Panikte, Çin Pazarı Durma Noktasına Geldi

Akıllı Telefon Markalarının Pazar Payı Açıklandı, Rekabet Ortaya Çıktı

Türkiye'de 5 Ayda Akıllı Telefon Satışları Nasıl Tavan Yaptı?

YORUMLAR