Samsung ve Apple'ın Ardından HTC'de Rakamlarını Açıkladı, Durum Kötüden Daha Kötü

Samsung ve Apple'ın Ardından HTC'de Rakamlarını Açıkladı, Durum Kötüden Daha Kötü

Samsung ve Apple yılın üçüncü çeyreğine dair satış ve kazanç raporlarını açıkladıktan sonra sıra HTC’deydi. Tayvanlı şirketin durumu hiç umut vermiyor.

HTC One A9 Tayvanlı şirketi girdiği girdaptan kurtaramayacak gibi görünüyor. HTC 2015 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki periyottan daha kötü rakamlar açıkladı. Ciroda bir önceki çeyrek döneme göre (660 milyon dolar) 1 milyar dolarlık düşüş gösteren HTC, operasyon giderlerinde de 151 milyon dolarlık bir kayıp yaşamış.

Uzmanların görüşlerine göre, bu rakamlar ışığında HTC 2015 yılında hiçbir hedefini tutturamamış olduğu görülüyor. HTC One A9 satışları ve Steam ile iş birliği içine girdiği, yakında çıkacak olan sanal gözlük seti Vive VR’ın şirketi son çeyrekte nasıl çıkaracağı ise tam bir muamma olarak değerlendiriliyor. HTC’nin şu anda piyasa değeri 2 milyar doları buluyor, ancak bu şekilde devam ederse, birkaç çeyrek dönemlik ömrü olduğu da söyleniyor. Bu durumda HTC iflasını ve devrini isteyebilir. Ancak CEO Cher Wang bu opsiyonu henüz düşünmediklerini ifade ediyor. HTC One A9 satışlarının sonucunu henüz değerlendirmemiş olan HTC 2016’yı nasıl devam ettirecek bilinmiyor.

 HTC'nin Durumu Kötü ve Her Geçen Ay Daha da Kötüye Gidiyor

 

YORUMLAR