Samsung ve BMW Sürücüsüz Otomobilleri Ortaklaşa Üretecek

Samsung ve BMW Sürücüsüz Otomobilleri Ortaklaşa Üretecek

Ürettiği başarılı teknolojik ürünlerle kullanıcılarının sevgisini kazanan Samsung, ilerleyen yıllarda geliştirmek istediği sürücüsüz otomobilleri için büyük bir anlaşma yapmayı planlıyor.

Almanya'nın çok sevilen otomobil markalarından BMW, Samsung'un sürücüsüz otomobillerini üretme sorumluluğunu alabilecek gibi görünüyor. Çünkü dev teknoloji şirketi Samsung, ortaklık anlaşmasını çoktan hazırladı bile.

Geleceğin teknolojisi olarak görülen sürücüsüz otomobiller, Google ve Tesla gibi birçok şirketin yıllardır geliştirmeye çalıştığı bir geniş bir proje alanı. Samsung’ta geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla birlikte otomobil sektöründe olacağını ve Google'a meydan okuyacağını açıklamıştı.

Samsung bu açıklamasından sonra iş ortaklığı yapabilmek için gözünü BMW gibi otomobil üretme konusunda usta şirketlere yöneltti. İlk hedefi olan BMW'den geri çevrilmeyen Samsung, araba üretmek için kendi grubunu hazırlayıp BMW ile ortaklaşa çalışacak. Samsung'un BMW iş birliği ile ilk sürücüsüz otomobilini ne zaman üreteceği bilinmiyor. Fakat dev teknoloji şirketi sürücüsü olmayan araba üretme konusunda oldukça kararlı. Samsung'un sürücüsüz otomobillerinde ise teknolojinin her anlamıyla kullanılacağı söyleniyor.

Sizce BMW ve Samsung'un iş ortaklığı ilerleyen günlerde meyvelerini verecek mi?

Samsung Yeni Bir Sanal Asistan Üzerinde Çalışıyor

Samsung Son Derece İlginç ve Yenilikçi Bir Patent Aldı

YORUMLAR