Samsung ve Huawei Arasında Savaş Başladı

Samsung ve Huawei Arasında Savaş Başladı

Genellikle Apple ve Samsung arasında yaşanan patent davaları bundan sonra Samsung ve Huawei arasında da yaşanacak gibi görünüyor. İki firma birbirine patent davası açtı.

Çin merkezli Huawei, Güney Kore merkezli Samsung'a 4G patentleri nedeniyle geçtiğimiz aylarda dava açmıştı. 4G patentlerinin Samsung tarafından izinsiz kullanıldığını öne süren Huawei, patent davasında Samsung'dan para talep etmek yerine Samsung'un bazı patentlerini ücretsiz olarak kullanma talebinde bulunmuştu. Bu davanın sonucuna dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı ancak, bu sefer Samsung Huawei'ye dava açmaya hazırlanıyor. Çoğu kesim tarafından misilleme olarak tanımlanan bu dava ile Samsung'un da Huawei'den aynı talepte bulunacağı öne sürülüyor.

Samsung kendisine ait patentleri Huawei'nin izinsiz kullandığını öne sürerek Çin'de Huawei'ye dava açtı. Samsung'un davayı Çin'de açması da aralarında yaşanacak soğuk savaşın ilk fitili olarak nitelendiriliyor. Öte yandan Apple ve Samsung arasında yaşanan patent davalarından Samsung karlı çıkmış ve çoğu kişinin gözünde Samsung'un iPhone'lara eş değer telefonlar ürettiği algısı oluşmuştu. Yıllarca süren davalar sonucu Samsung dolaylı yollardan reklam imkanı bulmuştu. Şimdi de Huawei'nin benzer taktik ile Samsung'a dava açması ve böylece kendi telefonlarını pazarlamaya çalıştığı düşünülüyor.

Huawei Honor 8 Satış Rekorları Kırıyor!

S7 Active Su Geçiriyor İddialarına Samsung'dan Cevap

YORUMLAR