Samsung ve LG’den OLED Ekran Teknolojisi İçin Ortak Yatırım

Samsung ve LG’den OLED Ekran Teknolojisi İçin Ortak Yatırım

Samsung ve LG, OLED teknolojilerini geliştirmek için Almanya’da bulunan Cynora’ya 25 milyon Euro değerinde yatırım yaptı. Samsung Ventures ve LG Display şirketleri tarafından yapılan yatırımlar, daha etkin OLED panallerin üretilmesini sağlayacak.

Cynora, OLED panaller için yüksek verimli organik yayıcı malzemelerin lider üreticisi konumunda. Şirket, OLED ekranlar için 'Termal Aktif Gecikmeli Floresans' teknolojisine dayanan yeni bir organik emisyon malzemesi türü geliştiriyor.

Cynora böylece, pazardaki ilk yüksek verimli mavi ışık teknolojisine sahip OLED materyalini ticarileştirmiş olacak. Dünyanın önde gelen OLED ekran üreticileri Samsung ve LG, daha etkin paneller üretmek için bu materyali kullanmak istiyor. Bu doğrultuda iki teknoloji devi, Cynora’ya 25 milyon Euro değerinde bir ortak yatırım yaptı.

Yüksek performanslı mavi ışık teknolojisine sahip materyaller, güç tüketiminde önemli bir azalma sağlayacak ve daha yüksek ekran çözünürlüğüne sahip olacak.

Cynora CEO'su Gildas Sorin, "Bu yatırım, malzemelerimizin OLED ekran endüstrisi için oldukça cazip olduğunu teyit ediyor" diyerek, şirketin kendi faaliyetlerini desteklemek için Samsung ve LG ile yakın çalışacağını da sözlerine ekledi.

OLED panel pazarının 2021'de 75 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Artan verimlilik, gelecekteki ekran teknolojisinin büyümesini güvence altına almanın anahtarı olacak.

Cynora, ilk mavi ışık teknolojisine sahip materyalini, bu yılın sonuna kadar ticarileştirmeyi amaçlıyor. Şüphesiz en büyük müşterileri de Samsung ve LG olacaktır.

LG, OLED Ekran Üretimi için 7 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

Samsung, 2018 Yılında Esnek Galaxy Note Çıkarmakta Kararlı

YORUMLAR