Samsung ve Microsoft'tan Şaşırtan Ortaklık

Samsung ve Microsoft'tan Şaşırtan Ortaklık

Samsung'un QLED TV'leri, daha iyi 4K HDR oyun deneyimi sunmak için Xbox One X ile resmi ortaklık yaptı.

Microsoft, QLED serisi televizyonlar aracılığıyla daha kaliteli bir 4K HDR oyun tecrübesi verebilmek adına, Samsung ile resmi olarak ortaklık kurduğunu açıkladı. Microsoft'un bu konuda belirleyici olan kararında, Samsung'un en yeni QLED TV'lerinin benzersiz bir HDR deneyimi sunabiliyor olması önemli bir rol oynuyor. Renk hacminin "yüzde yüz" olarak belirlendiği Samsung'un QLED TV'leri, renk ve kontrast kalitelerinden dolayı da çıtayı oldukça yüksek tutuyorlar. Bu televizyonlar, parlaklık ayarlarının da oldukça kaliteli yapılabilmesine olanak tanıyorlar.

Microsoft, Xbox One X konsollarını ilk olarak E3 2017'de duyurduğunda, konsol piyasasında 60fps gerçek 4K HDR oyun oynatabilecek bir cihaz olarak tanıtmıştı.

Xbox'un başkan yardımcısı Mike Nichols söz konusu ortaklıkla ilgili olarak, "Xbox One X, diğer konsollardan yüzde 40 daha fazla güçlü bir cihaz, ilk kez konsol oyunculara gerçek 4K oyun tecrübesi sağlayacak kapasiteye sahip. Bu yüzden, hayranlarımıza canlı 4K oyun deneyimleri sunmak için ABD'de Samsung ile bir araya gelmekten çok heyecan duyuyoruz" dedi.

Samsung QLED televizyonlarının uzaktan kumandalarında yüksek kaliteli oyunların da oynanabilmesini sağlayan bir oyun modunun bulunması da söz konusu TV'leri oldukça cazip kılıyor.

Samsung Dünyanın En Geniş QLED Oyun Monitörünü Tanıttı

Xbox One X Türkiye Fiyatı Açıklandı!

Xbox One X Satış Rekorları Kırıyor

YORUMLAR