Samsung ve MIT Hiç Bitmeyen Batarya Üretiyor

Samsung ve MIT Hiç Bitmeyen Batarya Üretiyor

MIT (Massachusetts Institute of Technology) ve Samsung tüm mobil cihaz kullanıcılarının derdi olan batarya ömrü sorununa derman olmak üzereler.

Samsung ve MIT işbirliği ile gerçekleştirilmeye çalışılan yeni batarya teknolojisinin amacı tükenmeyen bir enerji kaynağı üretebilmek.  Samsung ve MIT 'nin birlikte çalıştığı bu projenin amacı sürekli şarjı olan bir bataryadan ziyade, biraz da çevreci bir proje. Her iki teknoloji odaklı dev oluşum aynı zamanda çöp olan bataryaların önüne geçmeyi ve çevreyi de kurtarmayı hedefliyor.

Günümüzde kullanılan pillerin içerisinde sıvı kimyasal bulunurken Samsung ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) bu sistemi katı bir materyal ile değiştiriyor. Yapılan araştırmalar sonucunda yeni katı materyal teknolojisinin mevcut pillere göre daha fazla enerjiyi üzerinde barındırabiliyor ve neredeyse sonsuza kadar hiçbir performans kaybı yaşamıyor.

Bu katı batarya teknolojisi hakkında Samsung ve MIT bir laboratuvarda bilim insanlarını bir araya getirmiş durumda. Bataryanın ne zaman tamamlanacağı ya da hangi cihazlara uygulanabileceği henüz kesin değil. Ancak proje tamamlanırsa hemen tüm akıllı mobil cihazlara hızlı bir şekilde adapte edileceği konuşuluyor.

 27 Yıl Dayanıklı Pil Üretildi

Samsung Galaxy S6 Serisinin Bataryası Ne Kadar Dayanıklı?

Samsung Esnek Batarya Geliştirdi!

YORUMLAR