Samsung ve Samsonite Hiç Kaybolmayan Bavul Yaptılar

Samsung ve Samsonite Hiç Kaybolmayan Bavul Yaptılar

Teknoloji devi Samsung ve meşhur bavul üreticisi Samsonite bir araya gelerek GPS vericisi olan yeni nesil bir bavul tasarladılar. Bavul havaalanı ve benzeri terminallerde hayatı çok kolaylaştırıyor. 

Akıllı bavul havaalanında onu kaybetme şansınız tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir ürün. Bavulun uçağa binmesini, inmesini, apronda nerede olduğunu kolaylıkla GPS sayesinde görebiliyorsunuz. Böylece bavul konveyörlerinin önünde dakikalarca beklemekten de kurtuluyorsunuz. Bavul uçağa bindiğinde hemen GPS sinyalini kapatıyor. Ancak uçaktan indirildiğinde tekrar hemen çalışmaya başlıyor. Böylelikle cep telefonunuzda bulunduracağınız uygulamayla bavulunuzu takip ederek size ne kadar yakında olduğunu görebiliyorsunuz.

Hepsi bu değil. Samsonite GPS bavul tehlikelere karşı da size alarm yollayabiliyor. Bavulunuz açık mı, iyice kilitli mi, yolculuk sırasında açıldı mı gibi güvenlik durumlarını anında haber verebiliyor. Bavullarda bulunan özel bir yonga sayesinde ağırlıkları da bir küçük ekranda yazıyor.

Samsonite ve Samsung’un hedefi bagaj kontrol noktalarında ağırlıkları kadar içindekileri bavulu açmadan gösterecek sistemler üretebilmek. 

Yandex.Seyahat Yeni Bir Uygulamasını Hizmete Sokuyor

Windows Phone için En İyi Seyahat ve Gezi Uygulamaları

iPhone ve iPad Yan Sanayi Seyahat Çözümleri

YORUMLAR