Samsung Windows 10 Yüklemeyin Diyor!

Samsung Windows 10 Yüklemeyin Diyor!

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10, diğer işletim sistemlerinden ücretsiz olarak geçilebilmesi sebebiyle ilgi odağı olmuştu. Yakın zaman sonra ücretsiz geçişlerin sonlanacağı da söylenirken, Samsung kullanıcılarına Windows 10'a geçmeyin uyarısı yaptı.

Samsung, dizüstü bilgisayar üreticileri arasında önemli isimlerden bir tanesi. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Samsung'un bilgisayarlarına yönelik yaptığı son açıklama ise oldukça ilginçti. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, Samsung kullanıcılarının Windows 10'a geçmemesi istendi. Bunun sebebi ise Windows 10'un kötü olması değil; çıkmasının üzerinden aylarca zaman geçmiş olmasına rağmen Samsung'un henüz Windows 10 için hazır olmamasıydı.

Açıkça Samsung'un resmi internet sitesinde yer alan sürücülerin, Windows 10 ile uyumlu olmadığını söyleyen yetkililer, kullanıcıların problem yaşamaması için Windows 10'a geçmemesi gerektiğinin altını kalınca çizdiler. Ancak Windows 10'un çıkışının üzerinden 18 ay geçmiş olmasına rağmen, Samsung gibi büyük bir şirketin neden hala güncelleme yapmadığı da merak konusu oldu. İlk olarak 14 Ekim 2014 tarihinde indirilmeye açılan Windows 10'un, hala Samsung tarafından desteklenmemesi ise Samsung'un PC platformunu ne kadar önemsediğini bir kez daha göstermiş oldu.

Samsung Bir Posta Pulundan Küçük 512GB SSD Belleğini Tanıttı

Samsung Güncelleme Yapan Kullanıcılarına Pizza Ismarlıyor

Samsung Sanal Gerçeklik Teknolojisine Özel Ekran Geliştirdi

YORUMLAR