Samsung Yeni Bir Katlanıp Bükülebilen Akıllı Telefon Patenti Aldı

Samsung Yeni Bir Katlanıp Bükülebilen Akıllı Telefon Patenti Aldı

Samsung, katlanabilen ve istenildiği şekilde bükülebilen telefonunu 2017 yılında satışa çıkaracak. Aslında Samsung, katlanabilir ekran teknolojisini bu yılsonunda duyuracaktı ancak başına gelen onca felaketten sonra buna çok da yeltenmemiş olması doğal.

Ancak Samsung elbette geleceğe yönelik teknolojik tasarımlarına devam ediyor. Yeni aldığı bir patent eğilip bükülebilen ekran teknolojisi için de oldukça esnek bir çözüm olarak gösterilebilir.

Hollanda menşeli teknoloji bloğu Galaxy Club’un haberine göre bu sefer görüntülenen Samsung patenti daha önce gördüğümüz modellerden biraz daha farklı. Microsoft Surface Book cihazların esnek menteşesine benzeyen bir katlanma noktasına sahip olan yeni Samsung’un tüm ön yüzeyi yekpare esnek ekrandan oluşuyor. Hassas ekran yüzeyinin yüzüstü olarak sağa sola bırakıldığında zarar görmemesi için küçük bir el hareketiyle ikiye katlanabilmesi sağlanmış. 

Aslında Samsung, 2016 yılının başından bu yana sürekli olarak katlanılabilir ekranlı ürünlere ait haberler yayıyor ancak ortaya elle tutulur bir şey koyamıyordu.

Samsung, Çin Pazarı İçin Katlanır Kapaklı Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Samsung Bükülebilir Ekran Teknolojisine Dair Yeni Örnekler Görüntülendi

Samsung’un 2017 Büyüme Planlarında Bükülebilen Telefonların Önemi Büyük

YORUMLAR