Samsung Yeni Nesil Tabletlere İris Tarama Güvenliği Getiriyor

Samsung Yeni Nesil Tabletlere İris Tarama Güvenliği Getiriyor

Akıllı telefonlardaki güvenlik problemleri halen daha aşılmış değil. Güvenlik konusunda kendine çok güvenen iPhone'ların bile yeterince güvenli olmadığının ortaya çıkmasının üzerinden çok geçmemişken Samsung, güvenlik problemini ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Akıllı telefonlarda pek çok farklı güvenlik kilidi kullanılıyor ancak, kullanıcılar güven sorunlarını tam olarak ortadan kaldıramıyor. Bilim kurgu filmlerinden alışık olduğumuz  göz tarama kilitleri ise yakın zamanda telefonlara gelecek gibi görünüyor. Samsung'un yeni amial gemisi ile adı geçen göz tarama teknolojisi güvenlik problemlerini ortadan kaldırabilir. Samsung'un aldığı iki yeni patent isminden yola çıkarak ortaya atılan iddia oldukça gerçekçi.

Samsung'un aldığı iki yeni patent

Bildiğiniz gibi Samsung kısa bir süre önce S7'yi kullanıcılarıyla buluşturdu ve şu sıralar yeni amiral gemisi olacak olan Note 6 üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu sene sonunda piyasaya çıkacağı tahmin edilen telefon hakkında çok fazla bir şey bilinmese de telefon hakkında yapılan sızıntılar bize önemli detaylar söylüyor. Yeni yapılan bir sızıntıda  ise telefonun göz tarama teknolojisi ile geleceğini söyleniyor. Daha önce de S7 ile adı geçen göz tarama teknolojisini S7'de göremedik ancak, bu seferki iddianın gerçekleşme ihtimali daha yüksek. 

Samsung Galaxy Tab Irıs

Samsung Galaxy Tab Iris özellikleri

Öte yandan Samsung'un göz tarama teknolojisi Hindistan hükümetinin özel isteği doğrultusunda çoktan hayata geçti bile. Samsung Galaxy Tab Irıs adıyla üretilen mobil cihaz Hindistan devlet adamlarının kullanımına sunuldu. Yeni üretilen tablet ile kullanıcıların verileri eşsiz bir şekilde korunacak. 7 inç boyutlarında olan tablet 1 GB RAM, 2G/3G, 8 GB depolama alanı ve 8 MP arka kamera gibi özelliklere sahip. Tabletin özelliklerine bakıldığında evrak işlemlerinin yapılması için özel olarak üretildiği anlaşılabiliyor. 

Samsung'un ürettiği bu tabletten yola çıkarak Note 6'da göz tarama teknolojisinin olması iddialarının kuvvetlendiğini de söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Note 6 İçin Acele Etmeyin, Galaxy Note 7 Geliyor

Galaxy Note 6 Özellikleri Çıtayı Çok Yükseltecek

Samsung Galaxy Note 6 Dizüstü Bilgisayarlarının Çoğundan Daha İyi

YORUMLAR