Samsung Yöneticileri Diz Çöküp Tövbe İstediler!

Samsung Yöneticileri Diz Çöküp Tövbe İstediler!

Anlaşılan o ki Samsung, patlayan Note 7 nedeniyle bir hayli pişman olmuş. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Galaxy Note 7 satışına başlayan Samsung, bu telefonlarda yaşanan yanma olaylarından ötürü telefonu piyasadan çekmek zorunda kalmıştı. Bu olaydan sonra Note 7'lerdeki problemleri giderdiğini iddia ederek tekrar piyasaya süren Samsung ikinci bir şokla karşılaşmıştı. Bu sefer de güvenli olduğu iddia edilen Galaxy Note 7 telefonlar patlamaya başlamış, bunun üzerine Galaxxy Note 7 tamamen Samsung'un ürün yelpazesinden kaldırılmıştı. Galaxxy Note 7 artık Samsung'un hatırlamak istemeyeceği bir anı halinde.

Daha önceden Samsung yetkilileri Galaxxy Note 7 için pişman olduklarını farklı yollarla belirtmiş, hatta özel bir özür videosu yayınlanmıştı. Fakat Samsung yöneticilerinin Çin'de pişmanlıklarını ve özürlerini belirtmek için seçtikleri son yöntem ise biraz ilginç. Yapılan bir etkinlikte Samsung yöneticileri grup halinde katılımcıların karşısında diz çöktüler ve özür dilediler. Üstelik Samsung, bu hareketin önceden planlanmış bir hareket olmadığını iddia ediyor.

Samsung yöneticileri bu hareketi iyi niyetleriyle yapmış olsalar da Çin'de farklı bir şekilde algılandı ve tepkilere sebep oldu. Normalde Çin'de bu tür bir hareket dini ibadetlerde veya yaşlılara saygı göstermekte kullanılıyor. Samsung yöneticilerinin de aynı hareketi yapması Çin kültürünün tanımamak ve saygı duymamak olarak nitelendirildi.

Görünüşe göre Note 7'yi bir türlü tüketicilere sağlam bir şekilde sunamayan Samsung kendini affettirmek için daha fazla çalışmak zorunda kalacak.

Samsung Raporları Yayınlandı Galaxy Note 7 Hasarı Ortaya Çıktı

YORUMLAR