Samsung'a Göre Apple Onu Taklit Ediyor

Samsung'a Göre Apple Onu Taklit Ediyor

Samsung mobil pazarda Apple'ın yakasını bırakmayacak gibi görünüyor. Apple'ın yenilikleriyle dalga geçmeyi seven ekibin yeni iddiası taklitçilik!

Mobil pazarın devleri Apple ve Samsung kozlarını hem mahkeme salonlarında hem de reklam kampanyalarında çok sert bir şekilde ortaya koyuyorlar. Apple ne zaman bir yenilik duyursa Samsung dalga geçen viral reklamlarıyla hem fanlarının gururunu okşuyor hem de teknoloji dünyasında kendisinin yenilik bakımından önde olduğu mesajını rakibine veriyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus üzerinden kendi reklamını yaparak cihazı aşağılayan Samsung, şimdiki videosuyla Apple'ın taklitçi olduğunu söylüyor.

2011'de tasarladığı büyük ekranların Apple tarafından yeni keşfedilmesini taklit olarak nitelendiren, ekranı büyütmenin yetmediğini, bunun donanımla ve verimlilik sağlayan yazılımlarla desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Samsung ekibi, The Next Big Thing sloganının Ekim 2014'te çıkacak amiral gemisi Galaxy Note 4'ün hak ettiğini iddia ediyor.

Apple CEO'su Tim Cook'un “Aslında biz yıllar önce büyük ekranlı bir telefon tasarlayabilirdik, ama her yönüyle güzel bir ürün ortaya çıkarmak adına bekledik. Ayrıca bizim rakibimiz Samsung değil olsa olsa Google olur.” açıklaması geciktiği söylenen büyük ekranlı iPhone 6'ya getirilen eleştirilere karşılık vermeye yeter mi? Yoksa sizce de teknoloji firmalarının yenilikleri başka bir firma tarafından önceden yapıldıysa taklit olarak nitelendirilebilir mi? Görüşlerinizi merakla bekliyoruz.

Apple iPhone 6 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy Note 4 Teknik Özellikleri

Samsung Apple Watch ve iPhone 6 ile Dalga Geçiyor

YORUMLAR