Samsung'dan Galaxy Note 8'in Bataryası Hakkında Açıklama!

Samsung'dan Galaxy Note 8'in Bataryası Hakkında Açıklama!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8, tanıtıldığı günden beri çok güzel yorumlar alıyor. Ancak bazı kullanıcılar cihazın düşük batarya kapasitesi nedeniyle bir günü bile çıkaramayacağını düşünüyor.

Samsung Galaxy Note 8 her anlamda zirveye oynayacak bir telefon ancak, 6.3 inç'lik ve yüksek çözünürlüklü ekranına oranla telefonun batarya kapasitesi bir hayli düşük. Cihazın 3300 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olması, kullanıcıların cihazın tek şarj ile bir gün bile dayanamayacağını düşünmelerine neden oluyor.

Kullanıcıların bu endişesine ses veren Samsung, yaptığı basın toplantısı sırasında batarya kapasitesini neden düşük tutukları hakkında da bir açıklama yaptı. Samsung'un Galaxy Note 8'de neden böylesine düşük kapasiteli bir batarya kullandığıyla ilgili gelen soru karşısında Koh'un cevabı "Çünkü bunu yapabiliyoruz" oldu. Samsung'un mobil departmanının başında yer alan DJ Koh tarafından yapılan açıklamanın devamında ise, 10nm işlemcilerden olan Snapdragon 835 veya Exynos 8995 işlemcilerinin bu batarya kapasitesiyle kullanıcıları yarı yolda bırakmayacağı ifade edildi. Ayrıca daha önceki Note'lara göre enerji verimliliği yüksek bir batarya kullandıklarını da belirtti.

Bununla birlikte, Galaxy Note 8'in en kötü yanı kesinlikle fiyat etiketi olacak diye öngörülüyor. Samsung ve operatörler, promosyonlar ve indirimlerle fiyatı biraz aşağı çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar ancak Note 8, 1000 dolar satış fiyatının altını hala görebilmiş değil.

Samsung’dan Çift Kameralı Galaxy J7+ Geliyor

Samsung'un Başkan Yardımcısına 5 Yıl Hapis Cezası

YORUMLAR