Samsung'dan iPhone Reklamlarına Cevap Geldi

Samsung'dan iPhone Reklamlarına Cevap Geldi

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge, şirketin bu yılki amiral gemilerini teşkil ediyor. Android cihaz pazarında da önemli bir başarı elde etmeyi başaran telefonlar için yayınlanan yeni reklamlar iPhone 6 reklamlarına bir cevap olarak algılanıyorlar.

Apple'ın bir süre önce Dünya çapında yayınlamaya başladığı "iPhone ile çekildi" reklamlarına karşılık, "Samsung S7 ve S7 Edge ile kaydedildi" ismi verilen reklamlar yayınlanmaya başladı. Reklamlarda, telefonların üzerinde bulunan ve 4K video çekebilen kameraların kullanıldığı ibaresine yer verildi. Yayınlanan reklamların amacının ise en azından kullanıcıların telefonların kameralarını bir kez olsun denemesini sağlamak olduğu söylendi.

Reklamların mantığı ise "iPhone ile çekildi" görüntülerinin bir benzerini Samsung telefonlar için yapmak. Bunun için bulunan harika mekanlarda, harika görüntüler çekilmiş ve bu görüntüler izleyenlere 4K çözünürlük ile ulaştırılmaya çalışılıyor. İki şirketin reklamlarının arasındaki en büyük fark ise çekimleri yapan kimseler. iPhone reklamlarında kullanılan görüntüler, direkt olarak kullanıcılar tarafından gönderilenler arasından seçilmiş. Samsung'un kullandığı görüntüler ise profesyonel kişilerce elde edilmiş durumda. İki reklamda kullanılan görüntüler ise gerçekten bir görsel şölen oluşturmayı başarıyor:

Kenarsız Samsung Galaxy Note 7 Sürprizine Hazır Olun

Samsung'un Yeni Bildirim Işığı Teknolojisi: Smart Glow

Samsung Yeni Bir Kapaklı Android Telefon Üzerinde Çalışıyor

YORUMLAR