Samsung'dan Yüzüklerin Efendisi Geliyor

Samsung'dan Yüzüklerin Efendisi Geliyor

Kısa bir süre önce Apple'ın aldığı akıllı yüzük patentine benzer bir teknolojinin patentini Samsung'da aldı.

Kısa bir süre önce akıllı yüzük patenti alan Apple'a Samsung cephesinden cevap geldi. Samsung'da akıllı yüzük teknolojisine benzeyen bir patent alarak akıllı yüzük sektöründe "bende varım" dedi. Apple'ın 2016 ya da 2017 yılı içerisinden tanıtılması beklenen iRing akıllı yüzüğüne kayıtsız kalmayan Samsung, Amerikan Patent Ofisine başvurarak kendi patentini aldı. Bu haber ile birlikte hangi firmanın akıllı yüzüğü daha önce piyasaya süreceği merak konusu haline geldi.

Sürekli olarak birbirini takip eden iki firmanın bu sektöre atılmasıyla birlikte, diğer firmaların da bu yönde girişimler yapması bekleniyor. Samsung'un patent dosyalarından sızan resimlerde akıllı yüzüğün Gear S2'ye benzediği görülüyor. Aynı Gear S2'de olduğu gibi çerçeveyi döndürerek menü geçişlerinin yapılabileceği düşünülen bu yüzük, ev teknolojileriyle de uyumlu olacak. Televizyon, ışıklandırma, radyo vb. gibi pek çok akıllı ev aletiyle iletişim bu yüzük sayesinde gerçekleşecek.

Kesin detayları henüz bilinmeyen akıllı yüzükler için "tasarımları nasıl olacak, hangi teknolojileri içerecek" gibi sorular şu an cevaplanamıyor. Ancak bu yüzüklerle birlikte pek çok cihazın kontrolünü sağlamak mümkün gibi görünüyor. Gelen haberlere göre Samsung önümüzdeki yıl bizi teknolojiyle donatmaya kararlı diyebiliriz.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR