Samsung'u Patent Başvuruları Ele Veriyor

Samsung'u Patent Başvuruları Ele Veriyor

Devrimci teknoloji devi Samsung'un patent başvurularındaki görseller, gelecekte çıkaracağı bir akıllı saatin sinyallerini veriyor.

Akıllı telefon, televizyon ve ev aletleri gibi donanım üretiminde geniş bir yelpazeyi kapsayan Samsung, yeni nesil akıllı saatiyle giyilebilir teknolojik aletlerdeki kullanım alışkanlıklarına farklı bir soluk getirecek gibi görünüyor. Medyada paylaşılan patent başvurusu görsellerinden anlaşıldığı kadarıyla, dokunarak kontrol etmek eski moda kalacak. Kullanıcının kolundaki hareketten komut almayı sağlayan patentin başvurusunda, sensörlerle zenginleştirilmiş saatin model çizimleri yer alıyor.

Barkod okuyup fiyat taraması yapabilen, ürün yorumlarını getirebilen, resim ve yazıları algılayabilen, adım ve kalori yakım sayacı gibi sağlık uygulamalarına sahip, sadece kola değil boyun ve ayak bileğine de takılabilen kapsamlı bir saat için yapılan başvuru, şimdilik sadece bir plandan ibaret gibi görünse de, patent konusunda Apple ile dalaşı bitmeyen Samsung'un üzerinde çalışma ihtimali olan fiikirerini kaptırmamakta kararlı olduğunu söyleyebiliriz.

YORUMLAR