Samsung’u Suçlamayın, Galaxy S6 Serisinin Batarya Sorunu Lollipop'un Suçu

Samsung’u Suçlamayın, Galaxy S6 Serisinin Batarya Sorunu Lollipop'un Suçu

Samsung Galaxy S6 serisinin iki yıldızı S6 ve S6 Edge’in tam gün kullanımda 8-12 saate kadar düşen batarya ömrünün sorumlusu bulundu. Telefonlarla gelen Google uygulamaları batarya tüketiyor.

Bugüne kadar yazılan tüm inceleme ve yorum yazılarında, Galaxy S6 serisinin en büyük sorunu olarak gösterilen ve insanların cihazlara şüpheyle bakmalarına sebep olan batarya probleminin kaynağına inildi. Google Now ve Google Play servisleri, sürekli olarak arkada çalışmaya devam ederek telefonların batarya ömrünü tüketiyorlar.

Bağımsız bir grup Android açık kaynak kodu analisti, sorunun Android 4.4’ten sonra sistemlerin 5.0 Lollipop’a yükselmesiyle baş gösterdiğini belirtiyorlar. Android 5.0 güncellemesinin ardından benzer sorunlar LG G3 – G2 ve Sony Xperia telefonlarda da benzer şikayetler başladığının altını çizen bağımsız araştırmacılar bu durumu SamMobile internet sitesine bildirdiler.

Öte yandan araştırmalara göre zaten kullanıcılar Android 4.3 ve 4.4’ün şimdiye kadar çalışan en kararlı işletim sistemleri olduğu konusunda fikir birliği içindeydiler. Lollipop bu yüzden kullanıcılar arasında çok tercih edilmeyen ve güncellemeleri kabul edilmeyen bir sürüm.

Samsung’un bu iddia üzerine alacağı tedbirler ise henüz net olarak açıklanmadı.

Samsung Galaxy S6'nın Batarya Ömrü Uzatıldı

Android Telefonlarda Bellek ve Batarya Düşmanı Uygulamalar Listesi Açıklandı

YORUMLAR