Samsung’un Apple’a 120 Milyon Dolar Ödediği Dava Yeniden Görüldü

Samsung’un Apple’a 120 Milyon Dolar Ödediği Dava Yeniden Görüldü

Bundan yaklaşık 2 sene önce patent ihlali yaptığı gerekçesiyle Apple’a 120 milyon dolar ödemek zorunda bırakılan Samsung, davanın yeniden görülmesi adına başvuru yapmıştı. Yeniden görülen dava, Apple lehine sonuçlanan ilk davanın doğru sonuçlandığı kararına vardı.

Apple ve Samsung arasındaki bitmek bilmeyen patent davalarından birisi daha sonuçlandı. 2014 senesinde Apple’ın Samsung’a, “Kilidi açmak için kaydırın” özelliğini ve bilgileri linklere dönüştüren özelliği kopyalamış olmasından dolayı açtığı dava, Güney Koreli şirketin 120 milyon dolar ödemesi kararıyla sonuca bağlanmıştı. Bu karardan memnun olmayan Samsung, davanın yeniden görülmesi için başka bir mahkemeye başvurdu.

Samsung’un başvurduğu mahkeme, 2014 senesinde görülen davanın sonucunun ne kadar tutarlı olduğunu değerlendirmek adına yeniden incelemeler yaptı ve Samsung’un Apple’a 120 milyon dolar ödemesi kararını haklı buldu. Jüri, 8’e 3 oyla Güney Koreli şirketin patent ihlali yaptığı kararına vardı.

Davada Apple’ın da Samsung’un patentini kullandığı ortaya çıktı. Videolar ve galeri ile ilgili olan birkaç patenti izinsiz olarak kullanmış olan Apple, bu ihlallerinden ötürü 158.400 dolar ödeme yapacak.

Huawei, Samsung'a Patent Davası Açtı

Apple'a 10 Milyar Dolarlık Patent Davası Açıldı

No Man's Sky 18 Kentilyon Kere Patent İhlali Yapmış

YORUMLAR