Samsung'un Başkanı Özür Diledi

Samsung'un Başkanı Özür Diledi

Samsung'un çıkardığı son telefon Galaxy Note 7, sahip olduğu donanım özelliklerinden ziyade patlamasıyla konuşuluyor. Samsung Amerika'nın başkanı ise konuya dair bir video yayınlayarak, kullanıcılarından özür diledi.

Teknoloji dünyasından bihaber olanlar bile Samsung'un Note 7 modelini geri çağırdığını ve satılmış olanları değiştirdiğini biliyorlar. Telefonun bataryasındaki bir problem nedeniyle sadece Amerika'da yüzlerce telefon patladı ve bazıları büyük maddi hasarlar oluşmasına sebep oldu. Milyonlarca telefon mağazalardan geri çekilirken, satılmış olan 2.5 milyon kadar Note 7 de değiştirilmeye başlandı.

Samsung Elektronik Amerika'nın başkanı ve operasyon direktörü Tim Baxter, konuya dair bir açıklama yayınlandı. Note 7'nin tehlikeli olması sebebiyle halihazırda telefonu kullananlardan, cihazlarını kapatmaları ve kullanmamaları istenmişti. Birçok kullanıcı, isteği redederek, Note 7'yi kullanmaya devam edeceklerine dair yorumlar yapmıştı. Bunun için kamera karşısına geçen Baxter, bütün kullanıcılardan özür diledi ve telefonlarını kapatmalarını bir kez daha istedi.

Konuyla ilgili olarak Amerikan Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu ile yakından çalıştıklarını ve şimdiden 130,000 ürünü iade aldıklarını söyleyen yönetici, buna rağmen yalnızca Amerika'da 1 milyondan fazla Note 7'nin satıldığını da söyledi. Piyasadaki bütün Note 7'leri değiştirmek için çaba verdiklerini söyleyen Tim Baxter, kullanıcılardan da destek beklediklerini ekledi. 

Galaxy Note 7'nin Patlama Olasılığını Nasıl Anlarsınız?

Samsung Türkiye'den Galaxy Note 7 İçin Duyuru

Patlayan Telefon Galaxy Note 7 İçin Bir Çözüm

YORUMLAR