Samsung'un Çalışanı Çinli Rakiplere Gizli Bilgi Satarken Yakalandı

Samsung'un Çalışanı Çinli Rakiplere Gizli Bilgi Satarken Yakalandı

Samsung dünyanın en büyük elektronik markalarından biri ve dünya çapında en çok bilinen şirketlerden biri olmasıyla dikkat çekiyor. Şirket bu bilinirliği artırmak amacıyla akıllı telefonlar için Exynos yonga setini geliştiriyor ve son zamanlarda 10nm tabanlı yonga setleri üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Haber kaynaklarına düşen bir bilgiye göre de Samsung'un üst düzey bir yetkilisi Çinli rakiplerine gizli bilgi satarken yakalandı.

Daum.net'in haberine göre, Güzey Koreli polisler Samsung LSI'dan (Mr. Lee adında bir çalışan olduğu söyleniyor) üst düzey bir yetkiliyi tutukladı. Rakip markalara şirketin yarı iletken teknolojisi hakkında gizli bilgileri satmaya çalışan kişi, Samsung'un 14nm yonga seti hakkında bilgi aktarıyor ve 10nm yonga setinin fabrikasyon süreçlerini sızdırıyordu. Samsung'dan açıklama ise gecikmedi. Şirket bu kişi hakkında davacı olduğunu ve savcılığın konu hakkında araştırma yaptığını bildirdi.

Samsung'un 10nm Exynos işlemcisi hakkında teknoloji dünyasında hiçbir bilgi bulunmuyordu. Ancak hazırlanan raporlar önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek Samsung Galaxy S8'in 10nm tabanlı bir yonga setine sahip olacağını gösteriyor. Samsung bir yandan Note 7 faciasından büyük yara alırken, diğer yandan da bu şekilde bir piyasa tehditiyle karşı karşıya kaldı. Bakalım Kore menşeili firma bu yaraları nasıl saracak.

Samsung Galaxy Note7 Değişim Programı Türkiye’de Başlıyor

Değişen Samsung Galaxy Note 7 ile Gelecek Güncellemede Neler Var?

YORUMLAR