Samsung'un Esnek Ekranlı Tablet İçin Patent Başvuruları Ortaya Çıktı

Samsung'un Esnek Ekranlı Tablet İçin Patent Başvuruları Ortaya Çıktı

CES 2013 Fuarı ile birlikte esnek ekranlı cihazların hayatımıza girmesi için çok da uzun süre gerekmediğini öğrenmiştik. Zira başta Samsung olmak üzere birçok şirket esnek ve kıvrılabilen ekranlara dair örnekler sergilemişlerdi. Bu konuda en çok öne çıkan şirket olan Samsung konuyla ilgili girişimlerini hızlandırmış görünüyor.

Birleşik Devletler Patent Enstitüsü’ne yapılan bir başvuru Samsung’un ekran ekranlı bir cihaz üzerinde çalışmalarda sona geldiğini ve söz konusu ürünün patent haklarını elde etmek için resmi girişimlerde bulunmaya başladığını gösteriyor. Söz konusu cihazın bir akıllı telefondan ziyade bir tablet bilgisayara benzediğini söylemeliyiz.

D682,263 patent numarasına sahip dosyada yer alan örnek çizimler ekranı ortadan bükülebilen ve bir dizüstü bilgisayar gibi görünebilen tablet bilgisayara ait. Kişisel tahminime göre sıradan bir tablet olarak görünen bu cihazın ekranı büküldüğünde küçük kısım klavye olarak kullanılabilir. Adeta bir dizüstü bilgisayar gibi.

D682,264 numaralı patent başvurusuysa kapalı bir kutu. Zira örnek çizimlerden yola çıkıldığında cihaza dair net bir yargıya varmak güç. Diğer yandan bu cihazında da katlanabilir ekranlı olduğunu söylemek pek de zor değil.

YouTube 8 yaşını doldurdu

YORUMLAR