Samsung'un Esnek OLED Ekranına Ait İlk Video Geldi

Samsung'un Esnek OLED Ekranına Ait İlk Video Geldi

Dünyanın ilk esnek OLED ekranı geçen hafta Los Angeles’daki Society for Information Display (SID 2017) etkinliğinde tanıtıldı. Samsung’un, söz konusu ekranına ait ilk video yayınlandı.

Samsung tarafından geçen hafta tanıtılan esnek OLED ekran, şirket yetkilileri tarafından dünyada bir ilk olarak adlandırıldı. Samsung yetkilileri daha önce piyasaya sürülen esnek panellerin sadece tek doğrultuda esnediğini belirtirken, yeni esnek OLED ekranın her iki yöne doğru da esneyebildiğini aktardı.

Samsung’un esnek OLED ekranının hem içe hem de dışa doğru çözünürlük kaybı olmaksızın 12 milimetreye kadar esnetilebildiğini belirtti. Söz konusu ekranın 9.1 inçlik bir modeli geçtiğimiz hafta Los Angeles’daki SID 2017 etkinliğinde görücüye çıkmıştı.

"Samsung Display" resmi Youtube kanalı tarafından paylaşılan videoda esnek ekran aktif olarak görüntülenmiş oldu. Videoda alttan baskı uygulamak suretiyle esnetilen ekranın bırakıldığında tekrar kendi şeklini aldığı görüldü. Böylelikle alttan ya da üstten baskıyla esnetilebilen ekranın yeniden düz haline kendiliğinden döndüğü de gözler önüne serildi. Samsung, bu esnek ekranı pratik uygulamalarla birleştirme planları da yapıyor.

Samsung Galaxy S8'in İris Tarayıcısı Fotoğrafla Kandırıldı

Dünyanın İlk Esnek Ekranı Samsung Tarafından Duyuruldu

YORUMLAR