Samsung'un Galaxy S6 Lansmanı İçin Parayla İzleyici Topladığı İddia Ediliyor

Samsung'un Galaxy S6 Lansmanı İçin Parayla İzleyici Topladığı İddia Ediliyor

Çin, Samsung’un en büyük pazar hedefi. Çin pazarını ele geçirebilen bir cihazın sırtının yere gelmesi imkansız görünüyor. Asya’nın en kalabalık ülkesi Çin’deki teknoloji çılgınlığı Apple’ın da işine çok yaramıştı. Apple 2014 rakamları açıklandığında, Samsung’un önüne Çin pazarını geçirmeyi başardığı için geçebilmişti. Bu büyük bir başarı ve pazarın gücü hakkında önemli bir örnek oluşturuyor. Çin halkının Apple tutkusu ve teknolojik bağımlılığı hem Çinli üreticilerin hem de diğer teknolojik şirketlerin ağzını sulandırıyor. Samsung da bunun farkında.

Ancak Samsung'un Çin’den talep alması için bu ülkede yapacağı tanıtım için parayla adam tuttuğu ve lansmanda bu insanlarla büyük bir şov yapacağı iddia ediliyor. Çin’de yapılacak Samsung Galaxy S6 tanıtımına teknoloji devinin parayla adam götüreceği haberi bu sabah teknoloji gündemine oturdu.

Yaklaşık bin kişinin davetli olduğu konferansın başarılı olması için 'Samsung 500 katılımcıyı parayla satın aldı' manşeti, Çin’in Şangay menşeli önemli gazetesi The Paper’ın iddiası olarak internette dolaşıyor. Haber bir iddia olsa da oldukça detaylı bilgiler içeriyor. Haber, Samsung’un her sahte katılımcıya 5 ile 3 dolar arası bir ödeme yaptığını iddia ediyor. Samsung’un Çin’de yapacağı lansmanı WeChat üzerinden canlı olarak tartışıp, viral yapacak yaklaşık 50 kadar kişiye de ödeme yaptığı haberde dip not olarak yer alıyor. Bu haber şimdiye kadar Samsung hakkında çıkan en şok edici haber olarak tarihe geçebilir.  

Öte yandan Samsung haberin hemen ardından bir açıklama yaptı. İddiaların asılsız olduğunu duyuran Samsung, The Paper gazetesiyle hukuki platformda görüşeceğini de net olarak ifade etti. Samsung hiçbir belgeye dayandırılmadan verilen haberin şirketin güvenilirliğine atılmış bir iftira olarak değerlendirildiğini ve bunun çözümünün hukuki yollardan yapılacağını üzerine basarak belirtti.

Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi

 Samsung Galaxy S6'nın Üretimini Arttırdı

Samsung Galaxy S6 Edge Hakkında Ürküten Gerçek

YORUMLAR