Samsung'un Kabusu Devam Ediyor, 2.8 Milyon Çamaşır Makinesi Geri Çağrıldı

Samsung'un Kabusu Devam Ediyor, 2.8 Milyon Çamaşır Makinesi Geri Çağrıldı

Samsung'un elektronik cihazlarıyla kabusu bir türlü tükenmek bilmiyor. Galaxy Note 7'leri geri çağıran , şimdi de 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırdı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Samsung'un çamaşır makinelerinin de patlamaya başladığının bilgisini sizlere aktarmıştık. Bu haberin üzerinden fazla bir zaman geçmeden elektronik devi Samsung, 2.8 milyon çamaşır makinesini geri çağırdı. Şu ana kadar 733 adet makine çalışma esnasında "aşırı titreşim" ve "patlama" gerekçesiyle Samsung'a iade edildi.

Tüketici Güvenlik Kurulu'nun açıkladığına göre geri çağrılan makinelerda çalışma esnasında aşırı titreme ve beklenmedik şekilde parçalanma şikayetleri yer alıyor ve bunlar da yaralana için yüksek risk taşıyor. Olayla ilgili resmi açıklama yapan Samsung, bu vakaların artış göstermesiyle birlikte tüketicilere iki farklı seçenek sunarak makineleri geri çağırdı. Samsung'un sunduğu seçeneklerden ilkinde patlayan makineye ev içi tamir hizmeti sağlanıyor ve 1 yıl garanti uzatma işlemi yapılıyor. İkinci seçenekte ise tüketicilere başka bir makine tercih etmesi söyleniyor. Burada kullanıcı istediği markayı seçebiliyor ancak tekrar Samsung seçmesi halinde 150 dolar indirim uygulanıyor. 

Samsung'un geri çağırdığı makinelerden birine sahipseniz Samsung Yetkili Servisleri'ne başvuru yapabilir ve seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Öte yandan makinenizin bu kampanyayı destekleyip desteklemediğini buradan öğrenebilirsiniz.

Samsung Yöneticileri Diz Çöküp Tövbe İstediler!

Samsung Galaxy S8 Kişisel Asistanı Bixby Siri'ye Rakip Olacak

YORUMLAR