Samsung'un Kendi Sanal Asistanı Galaxy S8'e Yetişmeyecek

Samsung'un Kendi Sanal Asistanı Galaxy S8'e Yetişmeyecek

Samsung Galaxy S8 için çıkan söylentilere göre, Güney Koreli teknoloji devi, yapay zeka çalışmalarını telefonlarına entegre etmek istiyor. Bu bağlamda Viv Labs'i satın almak isteyen şirket, cihazlarında kullanmak amacıyla Cortana, Google Assistant ve Siri ile rekabet edebilecek bir sanal asistan geliştirme çabasına girdi. 

Her ne kadar rekabet azmine hayran kalsakta, bu yolda Samsung'un önünde engeller var. Edison Investment Research analisti Richard Windsor'da bu engelleri dile getirdi. Samsung'un kendi sanal asistanını geliştirme fikri rafa kaldırılabilir diyen Windsor, Google'ın Android cihazlarda kullanılmak üzere sadece Google Assistant'a izin verdiğini ve diğer şirketleri engellediğini belirtti. Öyle görünüyor ki Samsung, Android platformunu kullanması için yaptığı anlaşmada bu noktayı gözden kaçırmış. Dolayısıyla şirket, cihazlarında Android'i kullanmaktan vazgeçmediği sürece kendi sanal asistanını kullanamayabilir. 

Android'in kısıtlamalarından ötürü Samsung'un Viv Labs'i alması bir şey ifade etmiyor. Android cihazlarda yapılmak istenen ama yapılamayan çalışmalar söz konusu olduğunda Samsung ve Google sürekli çatışıyor. Henüz doğrulanmadı ama Samsung'un bu platformu özelleştirmek istediği, fakat Google tarafından geri kalmaya zorlandığı bilgileri de sıkça dile getiriliyor. Bu açıdan bakıldığında, Samsung Galaxy S8 dahil olmak üzere, hiçbir cihazda Samsung'un kendi sanal asistanını göremeyebiliriz. 

Samsung Galaxy S8'de Kullanılabilecek Parmak İzi Sensörü Duyuruldu

Samsung Galaxy S8'de Kulaklık Girişi Yer Almayabilir

YORUMLAR