Samsung'un Sanal Asistanı Bixby, 200 Ülkede Kullanıma Açıldı

Samsung'un Sanal Asistanı Bixby, 200 Ülkede Kullanıma Açıldı

Samsung son tanıttığı modeli Galaxy S8 ile birlikte sanal asistanı Bixby'yi de kullanıcılara sunmuştu. Uzun zamandır çok işlevsel olmadığı her yerde konuşulan Bixby, şimdi 200 ülkede kullanıma açıldı. 

Samsung bu asistana çok önem veriyor. Öyle ki Galaxy S8 ve S8 Plus'ın üzerinde bu asistana erişmek için bir tuş bile bulunuyor. Bixby, 200 ülkede kullanıma açılmış olsa da şu anlık sadece Samsung'un ana vatanı Güney Kore'nin dili olan Korece ve dünyada en yaygın dil olan İngilizce seçenekleri ile kullanılabilir durumda. Türkiye'deki Galaxy S8 lansmanında; Samsung Türkiye yetkilileri, Bixby'nin 2018'in ilk aylarında Türkçe olarak da kullanılabileceğini söylemişlerdi. 

Bixby'nin, Siri gibi diğer asistanlardan daha akıllı olduğunu Samsung her fırsatta vurguluyor. Bixby'ye önceden bir komut belirlediğinizde birkaç farklı eylemi tek sesli komutunuzla yapabiliyor. Örneğin Siri'ye "İyi geceler." dediğinizde Siri de size "İyi geceler." şeklinde yanıt verirken; Bixby'ye "İyi geceler." dediğinizde telefonu rahatsız etme moduna aldıktan sonra, belirlediğiniz saate alarm kurabiliyor. 

Samsung'un Bixby'ye yeni tanıtılacak Galaxy Note 8 modelinde de yer vermesine kesin gözü ile bakılırken, eski ve üst model telefonlarına ise güncelleme ile dağıtması bekleniyor.

Sanal Asistan Bixby, Hangi Samsung Telefonlarda Çalışabiliyor?

YORUMLAR