Samsung'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü 'The Gear VR' Raflarda

Samsung'un Sanal Gerçeklik Gözlüğü 'The Gear VR' Raflarda

Samsung uzun çalışmaların ardından dün yeni 'Sanal Gerçeklik' gözlüğünü piyasaya çıkardı. Virtual Boy’dan bu yana yaptığı en iyi çalışma olarak raflara yerleşen Şu anda satış fiyatı 200 dolar olarak belirlenen The Gear VR, Galaxy Note 4’ler ile beraber kullanılacak. 

The Gear VR, Oculus ortaklığı ile geliştiriliyor. Oculust Rift 100 binin üzerinde satış yapmış ve ekranlarını Samsung Galaxy 3’ün kullandıklarından seçmişti. Bu ortaklık Oculus ve Samsung’un bir araya gelmesini sağlamış, beraber The Gear VR üzerinde çalışmaya başlamışlardı. 

Geliştirilen The Gear VR henüz sadece tek bir model telefona entegre olarak kullanıldığı için pazar payının düşük olacağı düşünülüyor. Bu yüzden de fiyatı düşük tutulmuş. Cihazla oyun oynamak isteyenler 200 doları ödedikten sonra oyun oynamak için 50 dolarlık bir de oyun kontrol aparatı satın almak durumundalar. Bu aparat gerçek bir sanal gerçeklik oyun tecrübesi yaşamak için gerekli. 

Samsung cephesinde ise karşıt görüşlerde mevcut. Teknolojinin hızlı ilerlemesi ile beraber bu çeşit cihazların telefonlarla birlikte isteyene ücretsiz olarak verilmesini savunanlar da azınlıkta değil. Ancak Oculus Rift’in tek başına 350 dolarlık fiyatının oldukça altında daha detaylı bir tecrübe sunacak olan The Gear VR’nin pazara hızlı gireceği de savunuluyor.

Öte yandan cihaz Galaxy S4 ile kullanılacağından klasik Oculus Rift’in 1280 x 1440’lık görüntü kalitesini 2560x1440 kalitesine çıkarıyor. 

Samsung Gear VR'ın Fiyatı Belli Oldu Ve Ön Siparişler Açıldı

YORUMLAR