Samsung'un Sanal Gerçeklik Kafalığı Yine Gündemde

Samsung'un Sanal Gerçeklik Kafalığı Yine Gündemde

Uzun süre önce ortaya çıkan bir dedikodu ile tekrar karşı karşıyayız. Samsung'un Oculus Rift benzeri bir teknoloji ürettiği konusunda rivayetler ortaya çıkmıştı. Herhangi bir görsel ya da prototip görünmediği halde, bu dedikoduların olabilitesi çok yüksekti.

Bugün ise Samsung'un bu sanal gerçeklik kafalığı ile ilgili görseli basına sızdı. SamMobile tarafından ortaya çıkarılan bu prototip resminde, kırmızı bir kafalık görüyoruz. Aynı Oculus Rift'i andıran bu kafalığın en ilginç özellikleri arasında "içeriyi görme" özelliği var.

Bu özelliğin ne anlama geldiğini henüz bilmiyoruz; fakat açıkçasını söylemek gerekirse ne anlama geldiğini öğrenmekten de korkuyoruz.

SamMobile'in yaptığı açıklamalara göre ise kafalık üzerinde bulunan USB 3.0 özelliği ile kafalığı Galaxy telefonlarımıza bağlayabileceğiz. Ayrıca bu kafalık için bir de SDK ortaya çıkacak. 

Tabii ki de henüz Samsung bu haber için bir şey söylemedi. Resim o kadar hızlı yayıldı ki, Samsung'un bile gördüğünü düşünmüyoruz. İlerleyen zamanlarda Samsung'un bu konu üzerinde mutlaka açıklama yapacağını düşünüyoruz.

Detayları takip edeceğiz, bizimle kalın.

Samsung Akıllı Saat Üretiyor

YORUMLAR