Samsung'un Sohbet Uygulaması ChatON Kapatılıyor

Samsung'un Sohbet Uygulaması ChatON Kapatılıyor

Samsung’un büyük umutlarla geliştirdiği mesajlaşma servisi ChatON, beklentilerin altında kaldı ve kapatılmasına karar verildi.

Samsung’un 2011 yılında geliştirdiği sohbet uygulaması, firmanın tüm cihazlarında yüklü olarak gelmesine rağmen rakiplerinin karşısında duramadı. WhatsApp gibi uygulamalara rakip olarak sunduğu uygulamanın bu duruma düşmesi sebebiyle kapatılmasına karar verildi.

ChatON’un kapatılacağına dair pek çok iddia ortaya atılmasına rağmen Samsung, tüm bu iddiaları yalanlamıştı. Görünüşe bakılırsa ChatON, Samsung’a kardan çok zarar ettirmeye başlamış olacak ki bu kararın alınması gibi bir durum ortaya çıktı diye düşünüyorum. 100 milyon kullanıcısı bulunan ChatON’un bu kadar kullanıcıya sahip olmasındaki en büyük etmen de yukarıda belirttiğim gibi uygulamanın Samsung telefonlarda ön yüklü olarak gelmesi. Strategy Analytics tarafından yapılan bir çalışmada kullanıcıların ChatON uygulamasında sadece 6 saniye geçirdiği ortaya çıkmıştı.

Samsung’un yeni nesil cihazlarında yer vermeyeceği ChatON uygulamasının faaliyetleri, birçok ülkede 1 Şubat 2015 tarihinde sonlandırılacak.

Samsung Galaxy J Serisi Akıllı Telefonlar Geliyor

YORUMLAR