Samsung'un Yeni Akıllı Müzik Telefonu: Galaxy Music

Samsung'un Yeni Akıllı Müzik Telefonu: Galaxy Music

Samsung, yeni akıllı telefonu Galaxy Music’i tanıttı. Adından da anlaşılacağı üzere cihazın müzik dinleme merkezi etrafında tasarlanmış ve üretilmiş.

Android 4.0 işletim sistemini kullanan Galaxy Music, küçük boyutlarıyla dikkat çekiyor. 3 inçlik QVGA TFT ekranı bulunan üründe flaş desteği olmayan 3 MP’lik kameraya sahip. Bu açılardan baktığımızda giriş seviyesi bir akıllı telefon yapısını benimsemiş olduğunu gördüğümüzün telefonun video izleme ve kaydetme işlevlerini yerine getiremediğini belirtmekte fayda var.

3.5 milimetrelik kulaklık girişi bulunan telefon birçok müzik formatını destekliyor. FM radyonun gömülü olarak geldiği Galaxy Music, RDS teknolojisine de sahip. Her Samsung akıllı telefonda olduğu gibi bu üründe de Samsung Touchwiz kullanıcı arayüzü yer alıyor. Google Play, Gmail ve diğer Google uygulamaları cihazda varsayılan olarak kullanıcılarla buluşuyor.

Bazı özellikleri oldukça düşük olsa da cihazda GPS gibi bazı orta seviye akıllı telefonlarda bile olmayan bir teknoloji mevcut. Bluetooth 3.0, Wi-Fi, Wi-Fi Direct, ivmeölçer ve dijital pusula Galaxy Music üzerindeki diğer özellikler. 4 GB depolama alanı bulunan telefonda 512 MB’lık ara bellek donanımı bulunuyor.

Cihazın fiyatı ve çıkış tarihi ise belli değil.

YORUMLAR