Samsung'un Yeni Akıllıları 64 Bit İşlemci Kullanacak

Samsung’un CEO’su JK Shin, şirketin sonraki nesil akıllı telefonlarının 64 bit işlemciyi destekleyeceğini belirtti.

Samsung'un Yeni Akıllıları 64 Bit İşlemci Kullanacak

Apple’ın yeni nesil iPhone’larını tanıttığı etkinlikte en dikkat çekici nokta iPhone 5S’in 64 bit işlemcisiydi. Sektörde bir ilki gerçekleştiren Apple’a ilk yanıt Samsung’dan geldi. Samsung’un CEO’su JK Shin, şirketin sonraki nesil akıllı telefonlarının 64 bit işlemciyi destekleyeceğini belirtti.

Apple geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte yeni nesil iPhone’larını görücüye çıkarmıştı. Yeni nesil iPhone modellerinden biri olan iPhone 5S, ara model olmasına rağmen önemli yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıktı. Teknik anlamda yenilenen iPhone 5S’in en çok tartışılan özelliği işlemcisi oldu. Cihazın dört çekirdekli işlemciye sahip olması iPhone 5S’i sektörde lider konuma getirdi. Apple’ın bu yeniliğine ilk yanıt Samsung’dan geldi.

Kore Times adlı dergiye konuşan Shin Jong-kyun, sonraki nesil akıllı telefonların 64 bit işlemciyi destekleyeceğini ifade etti. 64 Bit işlemciyi kullanan ilk Samsung akıllısının Galaxy S5 olacağı muhtemel. Samsung’un bu atağından sonra diğer firmalar da 64 bit işlemcili cihazlarını tanıtmaya başlayacaklardır.

iPhone 5C, iPhone 5S ve iOS 7 Hakkında Herşey

YORUMLAR