Samsung'un Yeni Bildirim Işığı Teknolojisi: Smart Glow

Samsung'un Yeni Bildirim Işığı Teknolojisi: Smart Glow

Samsung, düzenlediği bir etkinlik sırasında yeni teknolojisini duyurdu. Telefonlardaki bildirim ışıklarına yönelik Smart Glow teknolojisi, bildirimlere yeni bir soluk getirecek.

Samsung, dünyanın en çok satılan telefon markalarından bir tanesi. Dev üretici bu başarısını sürekli yeni teknolojiler geliştirmesine ve güncel cihazlarını yenilemesine borçlu olan şirket, gün aşırı yeni teknolojiler de duyurmaya devam ediyor. Şirketin yeni teknolojisi olan Smart Glow ise Samsung telefon kullanıcılarına, LED bildirim ışıkları ile daha fazla bilgi vermeyi amaçlıyor. Bunun için yeni telefonlarının kameralarının çevresine yeni LED ışıklar koyacak olan şirket, böylece şu an kullanılan bildirim ışıklarından daha fazla bilgiyi kullanıcıların gösterebilecek.

Smart Glow, arka kameranın çevresine yerleştirilecek ışıklarla çalışacak. Bu ışıklar sayesinde daha önce LED bildirimlerde gördüğümüz mesaj ve arama gibi bilgilerin yanına yenileri eklenecek. Smart Glow ile birlikte Samsung kullanıcıları, bu ışıklar sayesinde pillerinin doluluk oranlarını da görebilecek. Bu teknolojinin bir başka özelliği ise arka kamerayı kullanarak selfie çekmek isteyenler için devreye girecek. Fotoğraf makinası açılıp, telefonun arkası çevrildiğinde, fotoğraf çekenlerin yüzünin tespit edilmesiyle Smart Glow devreye girecek ve LED ışıklar yanacak. Işıkların yanmasının ardından kısa süre içinde fotoğraf çekilmiş olacak. Yeni teknolojisini hemen devreye sokan Samsung, bu özelliğe sahip Samsung Galaxy J2 telefonlarını ise önce Hindistan olmak üzere piyasaya sürecek. 

Samsung Galaxy Note 7 İçin İris Tarama Özelliği Kesinleşti

Samsung Android'e Veda Ederek Tizen İşletim Sistemini Tercih Edebilir

Yeni Bir Samsung Galaxy Note 7 Görüntüsü Farklı Şeyler Vaat Ediyor

YORUMLAR