Samsung'un Yeni Nesil Saatleri Damarlardan Kimlik Tanıması Yapacak

Samsung'un Yeni Nesil Saatleri Damarlardan Kimlik Tanıması Yapacak

Akıllı saat dünyasında adından bolca söz ettiren Samsung, yeni teknolojilerin peşinde koşuyor. Sızan haberlere göre Samsung'un yeni saatleri damar tarama teknolojisine sahip olacak.

Gelen son haberlere göre Samsung, akıllı saat dünyasına yeni soluk getirecek bir patent başvurusu yaptı. Samsung'un bu patent ile günümüzde artan giyilebilir cihazların güvenlik sorunlarına yeni bir soluk getirmesi bekleniyor. Patente göre Samsung'un yeni yenil akıllı saatleri "damar tarama teknolojisi'ne" sahip olacak. Damarların şekline göre kimlik belirlemesi yapacak olan akıllı saatler böylece güvenliğin de üst düzey olmasını sağlayacak.

2016 yılında kendini giyilebilir cihazların geliştirilmesine adayan Güney Kore'li şirket, yeni patentiyle mobil ödemelerin kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak. Bu teknolojinin sadece ödeme işlemlerinde değil, aynı zamanda araba, ev, dolap ve diğer kilit gerektiren eşyaların kontrolünde de kullanılması sağlanacak. Aynı zamanda akıllı saatlerle uyumlu olan tüm cihazlar bu teknoloji ile kilit altına alınabilecek. 

Geçtiğimiz hafta Amerika Patent Ofisi'nde ortaya çıkan bu görsellerin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hatırlayacağınız gibi Samsung, 2016 yılının başında giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Bio-Processor'u duyurmuştu. Anlaşılan o ki Samsung hayatımızı kolaylaştırmaya kendini adamış.

Samsung Galaxy S7 Ailesinin Arka Bölümü Sızdırıldı

Google'dan Samsung'a Git Köşede Oyna Ayarı!


YORUMLAR