Samsung'un Yeni Teknolojisi Batarya Ömrünü İki Katına Çıkarıyor

Samsung'un Yeni Teknolojisi Batarya Ömrünü İki Katına Çıkarıyor

Samsung yeni nesil telefonlarında batarya ömrünü yaklaşık iki katına çıkaracak bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu. Samsung serisi akıllı cihazlar artık daha uzun süre performans gösterebilecekler.

Bir günü dolmadan batarya tüketen Samsung Galaxy S6 serisinin aldığı tepkiler üzerine Samsung laboratuvarları bir süredir çalışıyorlardı. Gelen haberlere göre Samsung yeni gelecek olan tüm telefonlarında batarya ömrünü neredeyse 2 katına çıkaracak bir teknoloji kullanacak.

Tam performans çalışan S6 serisinin batarya örünüm 12 ile 14 saat arasında dayanıyor olması bundan böyle yeni nesil Samsung Galaxy serilerinde yaşanan bir sorun olmaktan çıkacak. Yeni teknoloji Samsung bataryalara cihazların 24-26 saat arasında tam performans vermesini sağlayabilecekler.

Samsung bu teknolojide bataryayı büyütmediğini ancak kimyasal alaşımlarında çeşitli değişikliklere gidildiğini açıkladı. Samsung, elektrikli arabalarda kullanılan batarya teknolojisinin örnek alındığını, böylelikle daha uzun ömürlü ve sürdürülebilir performanslı piller üretebileceklerini öne sürdü.

Samsung bu teknolojisini sadece akıllı telefonlarla sınırlamıyor. Gelen haberlere göre Samsung batarya kullanan her cihaza bu teknolojiyi uygulamaya kararlı görünüyor. Samsung’un yeni teknolojisi batarya içindeki hücrelerin bölümler halinde şarj edilebilmesini, enerjisi biten hücrenin yerine yenisinin gelmesini sağlıyor. Böylece enerji hücreleri aynı anda değil sırayla devreye girerek maksimum performans sağlayabiliyorlar. 

Bir Hafta Batarya Ömrü Olan Akıllı Telefon Oukitel, İnternete Sızdırıldı

Mobil Cihazlarda Batarya Ömrü Nereye Gidiyor? - İnfografik

YORUMLAR