Samsung’un Yeni Uygulaması, Passbook’a Rakip Olacak

Samsung’un Yeni Uygulaması, Passbook’a Rakip Olacak

Samsung’un yeni Wallet uygulaması alışveriş yapmanızı, bilet, kupon, biniş kartları satın almanızı ve mobil cihazlardaki diğer öğeleri yönetmenizi sağlıyor.

Yeni uygulaması için Apple’dan başlama işaretini alan Samsung, temelde Apple’ın Passbook uygulamasının kendi versiyonunu çıkarmış bulunuyor. Wallet uygulaması, sunucuların, uygulamalarını Samsung Wallet ile birleştirmelerine de olanak sağlıyor. Böylece mobil cihaz kullanıcıları biletlerini ve kuponlarını ekleyebiliyorlar. Bu biletler, sonradan terminalde taranacak olan barkodları görüntülüyor.

Uygulamayı bugün Mobil Dünya Kongresi 2013’te tanıtan Samsung, bir kullanıcının, elektronik uçak biletini nasıl Lufthansa gibi bir sunucudan Wallet uygulamasına ekleyebileceğini anlattı. Passbook gibi Wallet uygulaması da kullanıcılara, yükledikleri kuponlardan ya da biletlerden birini kullanabilecekleri doğru mekânlardan birinde bulunuyorlarsa onları uyaran bir push bildirimi gönderiyor. Wallet kullanıcıları aynı zamanda kendi üyelik kartı puan güncellemelerini alabilmekteler.

Samsung yakın zamanda Wallet ortakları olarak Walgreens, Major League Baseball, Expedia, Booking.com, Hotels.com ve Lufthansa ile anlaştı. Uygulama arayüzü, geliştiriciler için hâlâ beta sürümünde ve sadece seçilen ortaklarla kullanılabilir durumda. Samsung bu uygulamayı Mayıs ayında herkese açacağını duyurdu. 

Samsung Bu Yıl Tablet Satışlarını İkiye Katlamayı Planlıyor

YORUMLAR