Sanal Asistan Bixby Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihini Engelliyor

Sanal Asistan Bixby Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihini Engelliyor

Samsung’un 2017 umudu, şirketin belki de en çok özen göstermesi gereken ürünleri Galaxy S8’ler olacak. Güney Kore’nin gururu Samsung, pazarlama stratejisinde Galaxy S8 sanal asistanını öne çıkaracak gibi duruyor. Ancak aksilikler şirketin yakasını nedense bırakmıyor.

Samsung Galaxy S8 için tasarlanacak olan sanal asistana özel tasarlanacak olan buton ile ilgili sıkıntılar yaşıyor. Bu butonun tasarımı ve işlevlerinin telefonla bütünleşmesi biraz zaman alacak. Belki de bu yüzden Samsung Galaxy S8 çıkış tarihi Nisan ayını bulacak. Güney Koreli mobil üretici Samsung, Note 7'lerle yaşadığı felaketin ardından, yeni telefonlarında iddialı özellikleri kullanıcılarına sunmak istiyor. Geleceğe yönelik teknolojilere telefonlarında yer vermeye başlayan Samsung, şimdi de Siri'ye rakip olarak geliştirdiği sanal asistanıyla gündemi sıcak tutuyor.

Dünyanın ilk optik parmak izi okuyucusuna sahip olacağını daha önce aktardığımız telefon, Siri benzeri bir kişisel asistana sahip olacağını da 2017’de koz olarak kullanacak.  Apple'ın cihazlarında yer alan Siri'yi geliştiren ekibi satın alarak kendi asistanını geliştirmeye başlayan Samsung, bu asistana Bixby ismini vermişti.

Şimdi söylentilere göre Bixby için özel olarak kullanılacak butonun bazı sebeplerden dolayı geliştirilmesi gecikecek. Bu da Galaxy S8’in, Samsung Galaxy S serisi ürünlerinin geleneksel çıkış tarihi olan Mart ayından geç piyasaya sürüleceği anlamına geliyor. 

Samsung Galaxy S8, Sanal Asistan ve 4K Çözünürlükle Geliyor!

Samsung Galaxy S8 Kişisel Asistanı Akılları Durduracak

YORUMLAR