Sanal Gerçeklik Filmleri Geliyor: Başrolde Oculus Rift

Sanal Gerçeklik Filmleri Geliyor: Başrolde Oculus Rift

Sinema vazgeçilmez bir tutku. Oculus Rift ve yönetmen Spike Jonze sinemanın geleceğini tümden etkileyebilecek bir projeyi Sundance Film Festivaline taşıyor.

Sundance Film Festivali 2015 yılında 360 derecelik filmler ve sanal gerçeklikle dolu sinema filmleriyle sinemaseverleri karşılamaya hazırlanıyor. Bu noktada Oculus Rift'in devreye girdiğini görüyoruz. Ünlü sanal gerçeklik takımı, kendi adına bir film stüdyosu kurdu ve sanal gerçek filmleri üretimine geçiyor. 

Sundance festivali Oculus Rift'in bir süredir üzerinde çalıştığı sanal gerçek belgeselleri ilk kez sinemaseverlerle buluşturacak. Ünlü yönetmen Spike Jonze'un sanal gerçeklik altyapısı kullanarak çektiği Vice News VR: Millions March isimli çalışması festivalde gösterilecek. Belgesel aslında sanal gerçeklik kullanılarak nasıl gazetecilik ve televizyon haberciliği yapılabileceğini anlatıyor.

BlgisayardasSadece farenin hareketleriyle her hangi bir VR gözlüğü kullanmadan açıların ve derinliğin değiştirilebileceği bu teknik, çok yakında evlerimizde oturup filmin derinlerine ve detaylarına odaklanmamızı da sağlayacak. Spike Jonze ve Oculus Rift özellikle çok derinlemesine çalışılan 3 boyutlu tekniklerin 2 boyutlu ekranlarda da verim sağlamasını da amaçlıyor. 

Oculus Rift İle Tanışın

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Dalış Oyunu Oynamak

Geleceğin Oyun Deneyimi: Sanal Gerçeklik

YORUMLAR