Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oculus Rift, Ön Sipariş İçin Düğmeye Bastı

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Oculus Rift, Ön Sipariş İçin Düğmeye Bastı

Facebook’un destekleriyle birlikte sanal gerçeklik teknolojisinin en öne çıkan markası olan Oculus, Rift ismini taşıyan teknolojik gözlüğünü çok yakın bir zamanda ön siparişler üzerinden satmaya başlayacak.

Uzun bir süredir geliştirmelerine devam edilen Oculus Rift için artık geri sayım sona eriyor. Bir süre önce kullanıcılar tarafından test gözlükleri denenmiş ve Oculus oldukça olumlu eleştirilerle karşılanmıştı. Bu tepkilerden aylar sonra şirket resmi internet sitesinde ön siparişler için kesin tarihi verdi. Oculus Rift, 6 Ocak 2016 tarihinde ön siparişlere açılacak ve sınırlı sayıda ürünlerini satışa çıkaracak. Satış fiyatı hakkında herhangi bir bilgi paylaşmayan Oculus, sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatını büyük ihtimalle ön siparişlerle satışa açıldığı gün paylaşacak. Yani yaklaşık olarak 24 saat sonra gözlüğün fiyatını öğrenmiş olacağız.

Oculus Rift, ön siparişler ile satışa çıkaracağı sanal gerçeklik gözlükleriyle birlikte iki farklı oyunu da kullanıcılarına hediye edecek. CCP EVE:Valkyrie ve Lucky’s Tale ismini taşıyan eğlenceli oyunları Oculus Rift ile oynamak oldukça farklı bir tecrübe olacak.

Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğü sayesinde kullanıcılar oyunları gerçekten o atmosferde yaşıyormuşçasına oynayabilecekler. Kafaya takılan adaptör sayesinde sizin hareketlerinizi anlık olarak oyun içerisine yansıtan sanal gerçeklik teknolojisi, son dönemin en çok konuşulan girişimlerinden birisi oldu. Birçok teknoloji şirketi bu planda çalışmalarına devam ederken diğerlerine oranla en merak edilen şirket Oculus ve gözlüğü Rift’in satış sonrası ayrıntılarına yine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR