Sanal Paraya Olan İlgi Artıyor, Rusya'nın Tercihi: Ethereum

Sanal Paraya Olan İlgi Artıyor, Rusya'nın Tercihi: Ethereum

Bir Altcoin, yani Bitcoin’e alternatif olarak üretilen Kripto para olan Ethereum, kurucusunun bile beklemediği hızla büyümeye devam ediyor. Son olarak Rusya’da devlet desteğini arkasına alan sanal para, rekor üzerine rekor kıran Bitcoin’in izinden ilerliyor.

St. Petersburg Ekonomi Forumu'nda, geçen hafta Vladimir Putin’le bir araya gelen Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin, sanal para biriminin popülerleşmesi için başkanının desteğini aldı. Dijital ekonomiyi endüstriden ayırmanın doğru olmayacağını savunan Rusya Devlet Başkanı, ülkelerinde Ethereum’un yerel partnerler tarafından kullanılmasını destekleyeceklerini dile getirdi.

Birçok teknolojik seçimde Dünya’dan ayrılan Rusya, sanal para biriminde de diğer ülkelerin aksine tercihini Ethereum’dan yana yapacağa benziyor.

Ethereum’un Gözü Bitcoin’in Tahtında mı?”

Kurucu Vitalik Buterin’in deyimiyle Eğer kripto paralar ile dünyada bulunan değerli kaynakları karşılaştırıyorsak ve Bitcoin’i Altın, Litecoin’i Gümüş olarak kabul ediyorsak, Ethereum Petrol’dür.” Bugün yaklaşık 375 dolar değerindeki ethereum, Mart ayından itibaren artan bir ivmeyle değerlenmeye devam ediyor.

Sanal Para Bitcoin'in Artık Bankası da Var

YORUMLAR