SanDisk, 400 GB'lık microSD Kartını Duyurdu

SanDisk, 400 GB'lık microSD Kartını Duyurdu

Western Digital bünyesinde hafıza kartları ve flash bellekler üreten SanDisk şirketi, bugün yeni microSD kartını tanıttı. Berlin’de gerçekleşen IFA 2017'de tanıtılan microSD kart, 400GB kapasitesiyle dikkat çekiyor.

SanDisk’in yeni hafıza kartı yüksek hafıza kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcıların beklentilerini karşılayacağa benziyor. 400 GB’lık hafızaya sahip olan microSDXC UHS-I, dünyanın en yüksek depolama kapasitesi sunan microSD kartı olma özelliğini taşıyor. 100 MB aktarım hızı sunan microSD kartı, SanDisk’in belirttiğine göre, 40 saate kadar HD video kaydı depolayabiliyor. Android tabanlı akıllı telefonlarda, kameralarda ve microSD depolamayı destekleyen diğer cihazlarda kullanılmak üzere tasarlanan yeni kart, bir SSD kadar fiyatıyla da ilgi çekiyor.

400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kartı, SanDisk ve diğer büyük perakendeciler tarafından yakında satışa sunulacak ve satış fiyatı 249,99 dolar olacak. Türkiye fiyatının şimdilik ne kadar olacağı ise belirsizliğini koruyor. Ayrıca bu kadar yüksek bir fiyata göre iyi bir haber olarak, MicroSD kart 10 yıllık bir garanti kapsamı içerisinde bulunuyor.


SanDisk, iOS Flash Bellek Kapasitesini 256 GB'a Yükseltti

Western Digital, Daha İyi Bulut Depolama İçin Upthere'i Satın Aldı

YORUMLAR