SanDisk Yeni Tanışabilir Bellekleriyle İddialı

SanDisk Yeni Tanışabilir Bellekleriyle İddialı

Popüler bellek üreticisi SanDisk, birbirinden başarılı yeni ürünlerle karşımızda. Her biri USB 3.0 desteğine sahip dört yeni kalem bellek ve bir de mikro SD kart ile taşınabilir USB 3.0 bellek alanındaki iddiasını yine ortaya koyan şirket, hız, tasarım ve boyut konularının üzerine bir hayli kafa yormuş gibi görünüyor.

Yeni taşınabilir kalem belleklerden ilki SanDisk Extreme USB modeli. 16, 32 ve 64 GB seçenekleri ile sunulan ürünün öne çıkan özelliği hızı. Saniyede 190 MB veri aktarabilen ürün, 40 GB’lık veri paketini 4 dakikada diğer konuma taşıyabiliyor. Ömür boyu garanti imkânı ile ürününe ne kadar güvendiğini gösteren SanDisk, özellikle de hız konusunda en iyi ürünü arayanların beklentilerini karşılamaya çalışıyor.

SanDisk Cruzer Glide USB bellek de ailenin yeni ürünlerinden biri. Bu ürünü farklı kılan özellik ise depolama gücü. Bir kalem bellek için günümüzün uç noktaları olan 128 GB’larda gezebilen Cruzer Glide, şimdilik 4 GB – 64 GB aralığındaki ürünlerle satışta olsa da 2012’nin üçüncü çeyreği ile birlikte 128 GB’lık modeli ile de raflardaki yerini alacak. 128 GB’lık modelin $249,99’lık bir fiyatla satılacağı, 4 GB’lık modelin ise $19,99 etiket fiyatın sahip olacağı belirtildi.

Diğer bir SanDisk bellek ürünü ise Cruzer Facet USB bellek. Özellikle kullandığı ürünün tasarımına dikkat eden, onları adeta bir aksesuar gibi gören kullanıcı hedef alan seri paslanmayan çelik materyalinden üretiliyor. Birçok renk ve kişiselleştirme seçeneği ile sunulan ürünün şu anda 8 GB ve 32 GB’lık temsilcileri, $32,99 ve $84,99 etiket fiyatı üzerinden satışta.

Kendine has tasarım özelliklerine sahip olan SanDisk Cruzer Pop, özgünlükten ve farklılıktan hoşlananların tercih edebileceği bir yapıya sahip olmakla birlikte Cruzer Facet ile aynı fiyat aralıklarında satışta.

Son olarak, microSDHC – UHS1 model yeni mikro SD kartın kullanıcıların beğenisine sunulduğunu ekleyelim. Saniyede 90 – 95 MB veri okuma ve aktarma yeteneğine sahip olan ürün akıllı telefon ve tablet kullanıcılarını cezbedecek gibi görünüyor.

YORUMLAR