SD Kartlarının Mobil Uygulama Performansları da Değerlendirilecek

SD Kartlarının Mobil Uygulama Performansları da Değerlendirilecek

microSD kartların kalite değerlendirme kategorilerine mobil uygulamalarda gösterdikleri performans da eklenecek. microSD kartların uygulamalar ve mobil oyunlar için sergiledikleri performans "A1 App Performance" kategorisi olarak değerlendirmelerde yer alacak.

A1 App Performans değerlendirme kategorisi testlerde ardışık olarak saniyede 10MB IOPS (saniyede işlenen yazma/okuma) değerlerine ulaşabilen microSD kartlara verilen bir artı değer olacak. Bu değerlendirme tüketicilerin satın alacakları ve mobil cihazlarında kullanacakları kartları daha iyi değerlendirebiliyor olmalarını sağlayacak. Eğer çok fazla veri işliyor hatta oyun oynuyorsanız A1 App Performans ibaresi kullanıcılar için yeni tercih kriteri olacak. Bu arada UHS Speed Class 1 ve standart  Class 10 cartlar bu kriteri tutturabiliyorlar.

microSD kartlara eklenecek olan bu yeni değerlendirme Android 6.0 Marshmallow ve üzeri cihazlar için oldukça önemli olacak. Bu işletim sistemini kullanan telefon sahipleri telefonlarından nasıl bir performans alabileceklerini daha net anlayabilecekler. Genel olarak sadece okuma ve yazma hızları ile değerlendirilen microSD kartlar bu yeni değerlendirme kriteriyle uygulama performanslarını artırmak adına yeni bir rekabete girecekler gibi görünüyor. 

Google Maps İçin Wi-Fi ve microSD Desteği Geldi

Sandisk Dünyanın En Hızlı MicroSD Kartını Tanıttı

YORUMLAR