Seagate 5 TB Kapasitesinde Taşınabilir Disklerini Satışa Sunuyor

Seagate 5 TB Kapasitesinde Taşınabilir Disklerini Satışa Sunuyor

Dünyanın en büyük sabit disk üreticilerinden olan Seagate, Seagate Backup Plus 5TB adını verdiği yeni taşınabilir disk modelini tanıttı. Günümüzde oyunlar ve video içeriklerinin dosya boyutları yeni kullanılmaya başlanan 4K formatına bağlı olarak giderek artıyor. Eskiden 100 GB boyutundaki bir taşınabilir disk yedekleme ve depolama ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılıyordu. Artık tek bir oyun veya film 60-70 GB'dan fazla dosya boyutuna sahip olduğu için bu kapasiteler çerezlik hale geldi. Ortaya çıkan bu yüksek depolama alanı ihtiyacını karşılamak için de yeni teknolojiler geliştiriliyor.

Seagate'in 5 TB kapasitesine sahip yeni taşınabilir diski 2.5" boyutuna sahip. Yani bu taşınabilir diski kullanmak için herhangi bir adaptör kullanmanıza gerek yok. Sadece USB kablosunu bağlayarak taşınabilir diskin güç ihtiyacını karşılayabiliyorsunuz.

Seagate Backup Plus 5TB, USB 3.0 bağlantı türünü kullanıyor. Seagate'in bu kadar yüksek kapasiteli bir disk için USB-C bağlantı şeklini tercih etmemesi garip bir durum. Çünkü USB-C, USB 3.0 ile karşılaştırıldığında 2 kat hızlı dosya transfer hızı sunabiliyor. Anlaşılan o ki Seagate performans yerine uyumluluğu tercih etmiş.

Seagate Backup Plus 5TB yurt dışında bu yılın sonlarına doğru 190 $ fiyatla satışa sunulacak.

Seagate Tam 60 TB'lık SSD'ler Geliştirdi

Seagate 10 TB Sabit Disklerini Satışa Sundu

YORUMLAR