Seat'ın Yeni SUV Modeli "Tarraco" Tanıtıldı

Seat Yeni SUV Tarraco Tanıtıldı 1

Arona ve Ateca’dan sonra Tarraco isimli yeni bir SUV modeli daha Seat ailesine katıldı. Seat’ın üçüncü ve en büyük SUV’u olan aracın ismi de Seat’ın sosyal medyada yaptığı anket ile belirlenmişti. Adını İspanya’nın Tarragona kentinden alan Tarraco, 5 ya da 7 koltuklu olarak ve 4 farklı motor seçeneğiyle tercih edilebilecek.

Seri üretimi Volkswagen Grubu'nun Almanya'daki Wolfsburg tesisinde yapılacak olan Tarraco, VW Grubunun MQB A+ altyapısı üzerinde şekilleniyor. 4735 mm uzunluğa sahip araç, 8 farklı renk seçeneğiyle sunuluyor (Dark Camouflage, Oryx Beyazı, Refleks Gümüş, Atlantik Mavisi, Indium Grisi, Titanyum Beji, Derin Siyah, Uranüs Grisi).

Seat Yeni SUV Tarraco Tanıtıldı 2

Tarraco’nun dış tasarım detaylarına bakıldığında, Seat’ın en yüksek ve en büyük SUV’u olarak, Ateca’ya göre daha keskin ve daha sert bir görünüme sahip olduğu görülüyor. Kısık, keskin tasarımlı ön farlar, geniş altıgen ön ızgara ve belirgin sis farları aracın şık görünmesini sağlamakla birlikte sert görünümü de destekliyor. Aracın arka kısmında ise köşeli led stop farlarının bagaj kapağı üzerinde birleştiği görülüyor ki bu tasarımı daha önce genellikle Porsche marka araçlarda görüyorduk.

Tarraco’nun iç mekanına bakıldığında, 10.25 inç boyutlu Virtual Cockpit olarak adlandırılan bir dijital gösterge panelinin yanı sıra diğer Seat modellerinden daha farklı bir dizayna sahip olan 8 inç’lik bir multimedya ekranının yer aldığı görülüyor. Güvenlik donanımları açısından da oldukça zengin olan Tarraco’da ön çarpışma uyarı sistemi, şerit takip asistanı, otomatik güvenlik araması gibi birçok özellik aracın tüm donanım seviyeleri için standart olarak sunuluyor. Bu özelliklerin yanı sıra kör nokta uyarı sistemi, acil durum asistanı, adaptif hız sabitleyici gibi daha başka ekstra özellikler de opsiyon olarak sunuluyor.

Seat Yeni SUV Tarraco Tanıtıldı 3

Dört farklı motor seçeneğine sahip olan Tarraco’da, 1.5 TSI 150 beygir ve 2.0 TSI 190 beygirlik motorlar benzinli motor seçenekleri olarak sunulurken, 2.0 TDI 150 beygir ve 2.0 TDI 190 beygirlik motorlar da dizel motor seçenekleri olarak sunuluyor. Bu motor seçeneklerinin hepsinde manuel ya da DSG şanzıman tercih edilebiliyor.

Tarraco’nun ülkemize ne zaman ve hangi motor seçenekleriyle geleceği henüz bilinmezken, aracın Avrupa satışlarının bu yılın sonlarına doğru başlayacağı belirtiliyor.