SEGA, Klasik Oyunlarını Mobilde Ücretsiz Yayınlamaya Başladı!

SEGA, Klasik Oyunlarını Mobilde Ücretsiz Yayınlamaya Başladı!

Eğer retro oyun koleksiyonu yapıyorsanız, 80'li yılların sonunda, 90'lı yılların başında oynadığınız süper eğlenceli oyunları özlüyorsanız size güzel bir haberimiz var. SEGA, video oyunların altın çağı olan bu dönemde çıkardığı klasik oyunlarını Android ve iOS platformlarına çıkarmaya başladı.

SEGA Forever adı verilen program dahilinde oyunculara SEGA Genesis, Dreamcast ve SEGA Master System oyun konsolları ile arcade sistemlere çıkış yapmış retro oyunlar ücretsiz olarak sunulacak. SEGA, oyun konsoları ve arcade sistemler için geliştirmiş olduğu hemen hemen bütün oyunları mobil platformlara taşıyacağının sözünü veriyor. İlk aşamada 4 adet oyun yayınlandı. Bu oyunlara her ay yenileri de eklenecek.

Bu ayın oyunları Kid Chameleon, Comix Zone, Phantasy Star II ve Altered Beast oldu. Önümüzdeki aylarda ise ilk Sonic oyunlarını ve diğer SEGA oyunlarını da indirebileceğiz. Mobil platformlara taşınan oyunlar bluetooth kontrol cihazlarını destekliyorlar ve internet olmadan oynanabiliyorlar. Ayrıca oyunları kaydederek sonradan oyunlara kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Yayınlanan oyunları bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Crazy Taxi, Mobil Platformlarda Ücretsiz Oldu!

YORUMLAR