Sizi Şehirlerde Bir Dev Gibi Gezdiren VR Uygulaması Çıktı

Sizi Şehirlerde Bir Dev Gibi Gezdiren VR Uygulaması Çıktı

City VR isimli sanal gerçeklik gözlüğü uygulaması, kullanıcılarına dünyanın en ünlü şehirlerinden bazılarını bir devin gözünden görme fırsatı sunuyor.
Godzilla'nın Japonya'yı nasıl gördüğünü kendi gözlerinizle deneyimlemek ister miydiniz? Eğer cevabınız "Evet" ise City VR tam da size göre.

City VR, Amber Garage tarafından geliştirilmiş bir sanal gerçeklik cihazı uygulaması. Bu sanal gerçeklik uygulamasını diğerlerinden farklı kılan ve haberimize konu olmasını sağlayan şey, uygulamanın kullanıcılarına eşsiz bir "dev" deneyimi yaşatabiliyor olması.
City VR, dünyanın en ünlü şehirlerinden bazılarını (şimdilik sadece San Francisco mevcut ancak ileri tarihlerde New York'un ve Chicago'nun da ekleneceği bildirildi) devasa boyutlarda gezegebilmenizi sağlıyor. Örneğin San Francisco'nun en uzun binalarından birisi olan 300 metre yüksekliğindeki Salesforce Tower'ı merak ediyorsunuz ancak gökdeleni yakından görebilme şansına sahip değilsiniz. City VR'ı kullanarak gökdelenle aynı boya ulaşıyorsunuz ve detaylı bir şekilde gökdeleni inceleyebiliyorsunuz. Uygulamada bulunan şehirler fotoğraflanarak sanal ortama aktarılmış. Yani Salesforce Tower'ın en ince detaylarını bile görebileceğinizden emin olabilirsiniz.

City VR şimdilik sadece HTC Vive ile uyumlu.

Google, VR Kullanımını Kolaylaştırıyor

En Baba VR Cihazı

YORUMLAR