Selfie Çekebilen Dijital Kamera Nikon Coolpix S6900

Selfie Çekebilen Dijital Kamera Nikon Coolpix S6900

Kamera üreticileri bu günlerde Selfie furyasını canlı tutmak için ellerinden gelenlerini yapıyorlar. Taşınabilir bir kameraya getirilen bir okay sensörü, ekran sallamayla çekim komutu, dokunmatik ekran ve Instagram benzeri filtreleri eklerseniz günümüz başarılı fotoğraf makinesinin standartlarını neredeyse yakalamışsınızdır. Nikon, Selfie konusunda en iyi ürünü sunduğunu iddia eden en son üretici. Yeni modelleri Coolpix S6900, 16 megapiksel CMOS sensörlü bir kameraya sahip ve 12x yakınlaştırma ile 25-300mm açıyla geliyor.

Ayrıca dahili ayakları olan cihaz, onu bıraktığınız yerde dengede tutuyor. El hareketleriyle de çekim yapmak istediğinizi algılayabilen S6900 henüz olumsuz yanlarını ortaya koymuş olmamasından ötürü, kişisel kullanım için ideal bir seçenek olmasını umuyoruz. Nitekim, hareket algılayıcı sizin fotoğraf çekimini algılayacak diye kolunuzu şiddetle sallarken yanınızdaki dostlarınızı incitmek istemezsiniz. Farklı özellikleriyle kendine yeni bir kategori ve yeni rakipler yaratır mı bilinmez ama dengede durmasını sağlayan ayakların ince bir düşünce olduğunu söylemekte fayda var.

Muhtemelen profesyonel fotoğrafçılar bu makineye hiçbir zaman rağbet göstermeyecekler, ancak NFC eşleşmesi ve Wi-Fi paylaşımı gibi opsiyonlar, mobil cihazların fink attığı bir ortam için biçilmiş kaftan. Telefon piyasasında kamera kalitesini yükselten rekabet bir de Selfie üzerinden döndüğü için fotoğraf makinelerinin bu piyasada ne kadar başarılı olacağı tartışılır, ancak Nikon, çıkarmış olduğu Coolpix S6900 modeli ile şansını deniyor ve belki de ileri vadede çıkacak cep telefonlarına ilham veriyor.

Selfie Brush ile Telefonumuz Selfie Çeken Bir Tarağa Dönüşüyor

Yeni Selfie Telefonu Lumia 730 ile Tanışın

YORUMLAR