Selfie Çubuğunun Yerini Fotokite Mı Alacak?

Selfie Çubuğunun Yerini Fotokite Mı Alacak?

Son zamanların en büyük buluşlarından bir tanesi haline gelen selfie çubuğu, hemen hemen herkesin kullandığı bir ürün haline gelmeyi başardı. Kendi telefonlarımız ile daha geniş açılı fotoğraflar çekmemize olanak sağlayan bu çubuklar pek çok kişi tarafından severek kullanılmasına rağmen, bazı kullanıcılar tarafından da taşıması zor ve kaba bir görünüme sahip olduğu nedeniyle kullanılmıyor. Selfie çubuğunun çok daha gelişmişi olarak karşımıza çıkan Fotokite ise yakın gelecekte olmasa da önümüzdeki yıllarda selfie çubuğu yerini alabilir.

Sergei Lupashin adlı kişi tarafından geliştirilen Fotokite, aslında hem bir drone, hem bir uçurtma hem de bir selfie çubuğu görevi gören ürün. Fakat 10 TL gibi uygun fiyata aldığımız selfie çubuğundan sonra böylesine bir cihaz için 500 Dolar ödemek biraz ağır gelebilir. Bu nedenle selfie çubuğunu kullanan herkesin Fotokite alması mümkün değil. Yinede önümüzdeki yıllarda Fotokite ya da benzeri ürünlerin çoğalması ile fiyatları düşecek ve çok daha fazla kişi tarafından kullanılır hale gelecektir diye düşünüyorum.

Fotokite, ipli mekanizması sayesinde selfie çekmek isteyne kişilere çok daha fazla özgürlük tanıyan ve hem GoPro hem de akıllı telefonlara özgü 2 farklı modele sahip olan bir ürün. İndiegogo üzerinde proje olarak sunulan Fotokite'ın geliştiricisi şu ana kadar 80.000 Dolar toplamayı başardı fakat ürünün başarılı bir şekilde geliştirilmesi için 300.000 Dolar gerekiyor. Büyük ihtimalle başarılı bir projeye dönüşecek olan Fotokite'ı yakın zamanda her yerde görecek hale gelebiliriz. İp ile yöneterek adeta uçurtma uçurur gibi çok daha güzel selfieler çekebileceğimiz Fotokite'ın kullanımı da son derece basit.

7 metre yüksekliğe çıkabilen cihaz, mükemmel açılardan süper selfieler çekebilme imkanı sunacak ama öncelikle gerekli bağış miktarını toplaması gerekiyor. Siz Fotokite hakkında ne düşünüyorsunuz?

Vücut Yapınıza Göre Fotoğraf ve Selfie Çekme İpuçları

YORUMLAR